Звіт про роботу закладу за 2022 рік

Про роботу Будинку дитячої творчості  у 2022 році

Робота Будинку дитячої творчості у 2022 році була  побудована відповідно до річного плану роботи та враховуючи протокол позачергового засідання Лугинської селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24.02.2022 №5, наказ відділу освіти, молоді та спорту Лугинської селищної ради від 24.02.2022 №13  «Про організацію роботи в закладах освіти та установах Лугинської селищної ради на час воєнного стану».

Організація освітнього процесу у закладі позашкільної освіти здійснювалася відповідно до робочих навчальних програм, складених на основі Типових навчальних програм, затверджених та рекомендованих Міністерством освіти і науки України. З метою дотримання умов карантину, пов′язанного з коронавірусною інфекцією, а також воєнного стану, освітній процес відбувався як у змішаному так і в дистанційнорму форматі.                                 Педагогами БДТ складено три авторські  навчальні  програми: програма гуртка декоративно - прикладної творчості «Сувенірна скарбничка» - Левченко Т.М., програма фольклорно - літературного  гуртка «Берегиня» - Атаманчук О.Д., програма гуртка «Вокально-естрадний спів» - Коржук О.Ф. (програма затверджена рішенням педагогічної ради від 17.12.2021 №3).

В закладі функціонувало 19 гуртків, з середньою наповнюваністю груп 10  - 25 вихованців, з них 7 на базі ЗЗСО.  Охоплено позашкільною освітою 314 дітей (з 01.09.2022).

Відповідно доплану роботи працювали такі методичні структури: педагогічна рада, методичне об’єднання керівників гуртків. Активізовано напрямок щодо проєктної роботи керівників гуртків: керівник гуртка образотворчого мистецтва (Виговська Т.В.), творчий проєкт на тему: «Олійний живопис для новачків. Моя перша картина в техніці олійного живопису», проєкт «Все буде Україна!»; керівник гуртка вокально-естрадного співу ( Коржук О.Ф.) «Святий Миколай - ти до нас завітай».  Керівником гуртка Левченко Т.М.  проведено майстер-клас для педагогів групи продовженого дня ЗЗСО.

Вихованці закладу активно й успішно брали участь як в очних, так і в дистанційних конкурсах, акціях, масових заходах різних позашкільних напрямів, та мають такі результати:

ПІБ вихованців

Назва виставки (фестивалю)

Гурток

ПІБ керівника гуртка

1. 1.

Борейко Наталія

Обласна виставка -конкурс «Декоративний розмай»

Виготовлення іграшок та сувенірів

Закусило Н.П.

1. 2.

Федчук Вікторія

Обласна виставка -конкурс «Декоративний розмай»

Сувенірна крамничка

Виговська  Т.В.

ДипломІ

Виговська Поліна

Всеукраїнська виставка -конкурс «За нашу свободу»

1. 16.

Колектив гуртка «Акторське мистецтво»

Обласний фестиваль – конкурс» Зірочки Мельпомени»

Акторське мистецтво

Атаманчук О.Д.

Диплом ІІ ступеня

1. 17.

Федчук Лілія

Всеукраїнський етап конкурсу «Знай і люби свій край

Народна вишивка

1. 18.

Калашнікова Ангеліна

Обласний фестиваль – конкурс «Кришталеві нотки»

Вокально-естрадний спів

1. 28.

Полюхович Дарина Миколаївна

Диплом ІІ ст.

Наукове товариство  «Інтелетуал» розпочало свою роботу на базі БДТ ще в листопаді 2021 року. Нелегким виявився 2022 рік для юних науковців та їхніх керівників.  І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослiдницьких робіт МАН пройшов у січні 2022 року, а вже за місяць війна зламала звичне  життя кожного українця. Але попри всі складнощі воєнного часу Конкурс відбувся і 3 учнів НТ «Інтелектуал» із 4 -х  добули призові місця у обласному етапі Конкурсу:

• Радкевич Вікторія, учениця 11 класу Липниківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів;
  • І місце у секції «Фольклористика», керівник Верлюк І.І.;
  • Бовсуновський Максим, учень 11 класу Гімназії ім. В.П.Фількова -  ІІ місце у секції «Соціологія», керівник Бовсуновська Т.П.;
  • Шостак Софія,  учениця 8 класу Гімназії ім. В.П.Фількова - ІІІ місце у секції «Історичне краєзнавство», керівник Бойко М.В.

Відповідно до річного плану масових заходів гуртківці БДТ залучалися до: заходів до Міжнародного дня захисту дітей, відео- та фоточелендж до дня Європи, фоточелендж до дня Вишиванки,  фоточеленджу до дня Української Хустки, відеопривітань до дня Збройних сил, челендж «Запали свічку» до дня Пам’яті голодомору тощо. Участь у благодійному всеукраїнському творчому марафоні «Україна - це ми», де здобули два диплома першого ступеня та один другого ступеня.

З початком воєнних дій в Україні керівники гуртків, з метою підтримки ЗСУ:  долучилися до всеукраїнської акції «Посади калину – відроди Україну»;  в’яжуть теплі шкарпетки для військових;  долучаються до збору гуманітарної допомоги;  виготовляють ляльки-мотанки для благодійних ярмарок закордоном, які збирають кошти на ЗСУ; активно донятять, зокрема  в БФ «Жовто-сині серця» для ЗСУ.

До початку навчального року працівниками БДТ було зроблено косметичний ремонт приміщень,  за кошти місцевого бюджету.                                 У зв’язку з військовими діями на території України в підвальному приміщенні БДТ  було облаштовано найпростіше укриття, за кошти місцевого бюджету та БФ «Діти Чорнобиля».

Актуальним лишається питання комп’ютеризації БДТ.

Директор Будинку дитячої творчості                                   Світлана КОВАЛЬЧУК