A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Будинок дитячої творчості Лугинської селищної ради
Коростенського району Житомирської області

Історія закладу

 

 

  Перша згадка про позашкілля Лугинщини датується 1949 роком. Це час створення  Будинку піонерів, який проводив та координував позашкільну роботу в районі і в селищі.  До війни і після неї не було окремого приміщення для роботи з дітьми, тому керівники піонерської організації проводили заняття  після закінчення уроків в одному із класів Лугинської середньої школи №1,  а згодом у спортивному залі восьмирічної школи. Лише у 1961 році було побудоване  типове приміщення по вул. Карла Маркса у селищі Лугини.

З 50 років і до 1981 року директором «Піонерського клубу»  була Ніна Романівна Буцька.

   У 1947 році, після закінчення  десятирічки, молода енергійна дівчина приїхала у Лугини, де й залишилася на все життя. Почала Ніна Романівна працювати художнім керівником Лугинського Будинку культури, а вже у 1948 році танець «Український козачок», поставлений нею, у виконанні трьох чоловік, був представлений на республіканський огляд художньої самодіяльності після успішного виступу на обласному огляді художньої самодіяльності.  

Буцька Н.Р.

  З 1949 року Ніна Романівна почала працювати у Будинку піонерів, де  організувала дитячий театр. Особливо яскравою була діяльність  агітбригади, активним учасником якої була Ніна Романівна: ходили по селах пішки, несли на собі баян, костюми, реквізит. Таким чином, відвідали майже всі найвіддаленіші села району – Повч, Радогощу, Червону Волоку, Топільню та інші.

   У 1959 році, завдяки великим зусиллям з боку Ніни Романівни,  розпочали будувати нове приміщення  Будинку  піонерів. Перший внесок - 500 карбованців виділив Кремненський крохмальний завод, і, лише, коли накрили дах, були виділені кошти на завершення будівництва.

  Будинок піонерів був вогнищем культури та розвитку пізнавальних здібностей, розвитку особистості молоді, чому сприяв драматичний гурток, під керівництвом Мойсея Яковича Гриншпона.

 

 

 

Буцька Н.Р. (третя зліва направо  у першому ряду), керівник драмгуртка  Гриншпон М.Я., члени гуртка

 

  Особливо пам’ятним для всіх працівників Будинку піонерів та учасників драмгуртка були 20-річний та 30-річний ювілеї гуртка. Про святкування 30-річчя гуртка знято кіноплівку. Із захопленням згадували  учасники танцювального гуртка різних років конкурси, які проводилися у Будинку піонерів.

   У затишній оселі  Ніни Романівни завжди збиралися колишні учасники гуртків Будинку піонерів, несли  їй свої радощі та смуток, зверталися за порадою.

   На шкільних і районних семінарах вона розучувала з вожатими пісні, танці, вікторини, навчала як організовувати цікаві збори загонів, проведення перерв, проводила походи, екскурсії – справжня вожата вожатих.

  Багато зусиль прикладала Ніна Романівна, щоб створити хор, забезпечити його костюмами, організовувала  виїзди з виступами у села району і за його межі.

  Ніна Романівна – ініціатор і організатор першого в нашому районі свята вулиці, яке було проведене двічі, була організатором  клубу  «Патріот»,  заступником голови районної жіночої ради.  Згодом  на посаду директора була призначена Рашевська М. 

Із 1981 -1985  рр. директором Будинку піонерів була Проскуріна Л.І.

  Із березня 1986 року по липень 1987 року була   директором Будинку піонерів  була Матвеєва Т.М.

  Уродженка м. Краснодон Луганської області. Освіта вища. Закінчила Ульянівський педагогічний інститут. Нині проживає із сім′єю  у м. Новограді-Волинському.

          Матвеєва Т.М.

      Галина Андріївна Атаманчук наступний директор Будинку піонерів теж зростала й виховувалась під керівництвом Ніни Романівни Буцької.  Галина Андріївна народилася  у 1951 році в с.Літки. Освіта вища, педагогічна. Закінчила Уманський педагогічний інститут. 34 роки очолювала Будинок дитячої творчості.

 

Атаманчук Г.А.

    

   У 1991 році назву «Піонерський клуб» замінено на Будинок дитячої творчості. Колектив налічував 11 педпрацівників. Гуртками охоплено було 315 вихованців, які займалися у таких гуртках:  декоративно-прикладного мистецтва (флористика, народні промисли, в′язання, народна вишивка, м′яка іграшка), художньої самодіяльності, танцювальний, вокальний, технічної творчості (АВІА). Вихованці Будинку творчості були активними  учасниками як   районних  так і  обласних  та Всеукраїнських конкурсах.

 

Вихованці закладу під час проведення святкових заходів

     Найбільш знакові: Всеукраїнська  виставка  у м. Києві ( вихованці  гуртка АВІА 2005 р.), обласна  виставка  «Барви Полісся» ( гурток флористики 2005р.), обласний  фестиваль  «Льоноцвіт» (гурток вишивки, флористики, народних промислів 2006р.), обласний конкурс «Таланти Житомирського Полісся (танцювальний, вокальний гуртки, гурток художнього читання), обласний фестиваль «Найкраще ймення у світі – мама» на приз голови обласної ради М. Синявської (2007 р.). Вихованці БДТ демонстрували малюнки, творчі роботи, вишивки,  а літературно-музична композиція  визнана найкращою серед   10 районів – учасників, тому і  одержали вихованці гран-прі фестивалю - комп′ютер від голови обласної ради.  

    Завдяки керівнику фольклорно-літературного гуртка «Берегиня» Атаманчук О.Д.  було створено народознавчу кімнату «Українська світлиця), де і донині  займаються діти та проводяться різноманітні виховні заходи: Андріївські вечорниці, народознавчі  свята, конкурси колядок та щедрівок.

 

     З 2014  по   2015 рік  в.о. директора Будинку дитячої творчості  була Левченко Т.М., яка   народилася 7 лютого 1963 року в с. Верболози Козятинського району Вінницької області. Освіта вища, закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського (нині Вінницький ДПУ ім. М. Коцюбинського). За фахом вчитель трудового навчання. Упродовж 2 років працювала вчителем трудового навчання  Липницької середньої школи, інспектором-методистом у райво, з 1998 року і донині працює у Будинку дитячої творчості керівником гуртка «Сувенірна крамничка».

 

Левченко Т.М.     

     Із 2015 року  заклад позашкільної освіти    очолює Ковальчук Світлана Валеріївна, яка народилася у селищі Лугини 1 травня 1984 року. У 2001 році закінчила Лугинську ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Освіта вища, закінчила у 2006 році    Житомирський державний університет  І.Я.Франка. За фахом вчитель історії, української мови і літератури та зарубіжної літератури. З 2004 по 2015 рік працювала вчителем історії у Повчанській ЗОШ І-ІІ ступенів.       

     Сьогодні Будинок дитячої творчості   – комплексний  заклад позашкільної освіти,  який включає творчі об′єднання, гуртки, групи, де навчається  675  дітей. З ними працює 16  педагогів, які забезпечують потреби дітей в самореалізації, підвищенні інтелектуального, духовного, фізичного і соціального рівня вихованців шляхом їх участі у різних видах творчої діяльності, допомагають вихованцям розвивати свої обдарування, знайти своє місце в майбутньому дорослому житті.   З метою збільшення кількості навчальних місць та збільшення охоплення гуртковою роботою учнівської молоді,  Будинок дитячої творчості розширив  сферу освітніх послуг, відкривши  4 філії на базі   Жеревецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» (гурток декоративно – ужиткового мистецтва та гурток мистецтва нашого народу),  Лугинської гімназії ім. В.П.Фількова (гуманітарний, соціально-реабілітаційний),   Лугинської ЗОШ І-ІІІ ступенів  №2 (астрономічний). Працюють гуртки за такими  напрямами: художньо-естетичний, науково-технічний, гуманітарний, еколого-натуралістичний, дослідницько-експериментальний, соціально-реабілітаційний. Гуртки, групи та інші творчі об′єднання класифікуються за двома рівнями:

        -початковий рівень -   діяльність, спрямована на загальний розвиток вихованців, учнів і слухачів, виявлення їх здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності;

        -основний рівень – розвивають інтереси вихованців, учнів і  слухачів, дають їм знання, практичні уміння та навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації.  Діяльність у гуртках  ЗПО здійснюється відповідно до навчальних програм з позашкільної освіти.  Двоє керівників гуртків Будинку дитячої творчості  (Атаманчук О.Д. та Левченко Т.М.) працюють за авторськими програмами.

          У грудні 2019 року завершений  капітальий ремонт Будинку дитячої творчості (заміна вікон та дверей на металопластикові, заміна покрівлі, заміна стелі та освітлення в актовому залі, фойє, костюмерній, облаштування внутрішнього санвузла, здійснено поточний ремонт та освітлення в фойє та кабінеті директора.

         Вихованці закладу активно й успішно беруть  участь  в очних, очно-заочних конкурсах фестивалях, виставках-конкурсах, акціях, масових заходах районного,  обласного та Всеукраїнського рівнів. Стали постійними такі конкурси: Всеукраїнський конкурс  творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», обласна виставка – конкурс «Чарівний пензлик», обласна виставка – конкурс «Паперовий світ», обласна виставка – конкурс «Зимова казка»,  обласна виставка – конкурс «Декоративний розмай», обласний фестиваль-конкурс «Феєрверк танцю», Всеукраїнська  конференція-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях»,  обласний  інтелектуальний конкурс «Мирний космос», обласна виставка – конкурс «Осінні  фантазії»,  обласна виставка – конкурс «Поліські візерунки» тощо.

         Створення умов для розвитку позашкільної освіти в селищі та районі, для забезпечення   змістовного дозвілля вихованців, наданні якісних  освітніх послуг є одним з  головних пріоритетів роботи адміністрації та педагогічного колективу Будинку дитячої творчості.

Колектив Будинку дитячої творчості 2021 р

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень