Великодня майстерня

Дата: 07.04.2023 16:09

Писанка – цей мініатюрний витвір народного мистецтва – є потужним конденсатором краси, якою наш народ  збагатив спадщину православної традиції. Цей сакральний предмет, створений власноруч зі щирою молитвою та добрими помислами, неодмінно стане змістовною окрасою вашого життя. Адже це не просто гарно розписане яйце. А мистецтво писанкарства одне з художніх ремесел, яке може відобразити усі сторони життя народу – історію, ужитковість, звичаї, вірування, естетичні уявлення. Завдання нашого покоління зберегти українські традиції та дати їм нове життя в сучасному світі. Тому, 05 березня 2023 року, напередодні Великодніх свят, відбувся майстер-клас з писанкарства на базі Лугинського ліцею №2, який підготували керівник гуртка БДТ Оксана Атаманчук та  її вихованка  Вікторія Васькевич. Наші майстрині вирішили  навчити дітей самим робити писанки. Оксана Дмитрівна  та Вікторія ознайомили учасників майстер-класу з історією писанки «Берегиня», яка була знайдена першою на території Полісся, з  традиціями, орнаментами та матеріалами для уявлення про роботу з писанкою. Здобувачі освіти та педагоги вчилися виконувати мотиви поліської писанки – вербову гілочку та квіточку. Учні спробували, і хоч хвилювалися, та все ж кожен створив власну писанкову історію, а готові вироби учасники забрали собі на згадку як обереги. Великодня майстерня була наповнена атмосферою доброзичливості та співпраці, яку допомогла створити акомпаніатор БДТ  Ольга Коржук, та подарувала всім присутнім масу позитивних емоцій і задоволення! Ми щиро дякуємо адміністрації Лугинського ліцею №2 за гостинність, співрацю та допомогу в проведені майстер-класу. Миру нам усім, і нехай світле свято Великодня принесе нам швидку ПЕРЕМОГУ!